Yepyeni ve Umut Dolu Bir Yılı, Kusursuz Görünen Makyajla Karşılamaya Hazır Mısın?

Yılbaşı gecesi nerde olursan ol, seçtiğin kıyafet, saç modeli ve makyajınla kendini daha keyifli hissedebilirsin! O halde yılbaşı makyajı nasıl olmalı? Senin için hazırladığımız önerilere birlikte göz atalım…

Öncelikle cildin makyaja hazırlanması oldukça önemlidir. Makyaj uygulamasına geçmeden önce cilt yapına uygun temizleyici ve nemlendirici ile cildinin ön bakımını yapmalısın. Ten makyajı için seçeceğin ürünlerin ten renginle uyum sağlaması son derece önemli!

Kusursuz Bir Ten Görünümü Yarat!

Makyajın kusursuz görünmesi için ten makyaj uygulaması olmazsa olmazdır. Makyaj bazını uyguladıktan sonra cilt rengine göre seçtiğin fondöteni bir fırça yardımıyla yüzün tüm bölgesine eşit olarak uygula. Üzerine süreceğin hafif ışıltılı pudra cildine aydınlık kazandıracak! Kontür ile yüz hatlarını belirginleştir, şeftali tonlarında bir allık uygula!

Gözlerini Ön Plana Çıkar!

Çarpıcı gözlere sahip olmak istiyorsan buğulu göz makyajı tercih edebilirsin. Göz kapaklarına uygulayacağın siyah, kahverengi veya toprak tonlarındaki farı fırça yardımıyla homojen bir şekilde dağıt. Kirpik diplerini belirginleştirmek için göz kalemi veya eyeliner sür, göz pınarlarına highlighter uygula. Kirpiklerine uygulayacağın kıvırıcı ve hacim kazandıran maskara gözlerini farklı bir boyuta taşıyacak!

Kırmızı Rujunu Unutma!

Yılbaşı makyajlarının simgelerinden biri de kırmızı rujdur. Ancak kırmızı rengi tercih etmeyebilirsin. Kıyafetine veya makyajına göre daha nude ruj tonları da uygulayabilirsin. Bu noktada tercihini ister mat istersen de parlak rujlardan yana kullanabilirsin.