Vegan Makyaj Fırçalarını Denediniz mi?

Profesyonel ve doğru bir makyaj uygulaması için iyi ve kaliteli makyaj fırçaları kullanmak gerekir. Bu sebeple doğru makyaj fırçası makyaj ürünün kalitesi kadar önemlidir.

Kontür, allık veya fondöten uygulamanıza göre tercih edebileceğiniz farklı boyut ve şekildeki fırçalar ile makyajınızı profesyonel hale getirebilirsiniz.

Tercih edebileceğiniz birçok makyaj fırçası olduğundan bahsetmiştik.  Bu makyaj fırçalarının arasında sentetik kıllardan yapılan vegan makyaj fırçaları da yer almaktadır. Tamamen doğa dostu olan bu fırçaları daha önce denediniz mi? Gelin birlikte inceleyelim…

Vegan makyaj fırçaları genellikle naylon veya diğer sentetik elyaflardan üretilen yapay kıllardan yapılmaktadır. Doğal fırçalardan farklı olarak sentetik makyaj fırçaları ürünü fırçaya hapsetmediği için kapatıcı, fondöten gibi sıvı ürünlerde iyi sonuç vermektedir. Bunun yanı sıra uygun fiyat politikası ile de tercih edilmektedir. Genel olarak vegan fırçaların özelliklerine bakacak olursak;

  • Hassas ciltlerin kullanımına dahi uygundur.
  • Göz makyaj uygulamasında gözleri sulandırmadan kolayca makyajınızı tamamlamanızı sağlar.
  • Makyaja doğallık kazandırır.
  • Temizlemesi diğer makyaj fırçalarına oranla daha kolaydır.
  • Düzenli temizlendiği takdirde uzun ömürlü kullanıma uygundur.
  • Sentetik fırça yapısına sahip olduğu için kılları dökülmez.

Fondöten, allık, pudra, aydınlatıcı ve far uygulaması için özel olarak tasarlanmış vegan makyaj fırçalarını tercih ederek makyajızın daha doğal ve canlı görünmesini sağlarsınız.  Özellikle ten makyajında doğal bir görünümden yana olanlardansanız vegan fondöten fırçasını uygulama yaparken kullanabilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış vegan fondöten fırçası, fondöten uygulamasının yanı sıra bb krem ve kapatıcı uygulaması için de uygundur.  Toz ve likit ürünlerin cilde kolayca dağılmasına yardımcı olur. Bamboo yapısı sayesinde pratik ve profesyonel uygulamanızı sağlar. Aynı zamanda yumuşak fırça kılları sayesinde de fırçanızı keyifle kullanabilirsiniz.