Ten ve Göz Makyajında Kaşık Fırça Kullanımı

Makyaj uygulaması yaparken yüzümüzü iyi tanımak, doğru makyaj malzemelerini uygun makyaj fırçalarıyla kullanmak son derece önem taşır. Cildinize makyaj ürünlerini eşit ve pürüzsüz bir şekilde uygulamak için fırçalara ihtiyaç duyulmaktadır.

Doğru fırça seçimiyle makyaj deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Bizde sizler için kaşık (oval) fırça kullanım alanlarını ve fırça temizleme aşamalarını araştırdık.

Kaşık Makyaj Fırçası Nedir?

Geçtiğimiz senelerde ortaya çıkan ve birçok kişinin favorileri arasına giren kaşık fırçalar farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Oval tasarımı ve kaşığı andıran yapısıyla bu fırçaların hem ten makyajı hem de göz makyajı uygulamasında sıkça kullanıldığını görüyoruz.

Kaşık Makyaj Fırçası Nasıl Kullanılır?

Kaşık olarak bilinen oval fırçayı rahatlıkla kavrayabildiğiniz için makyaj yaparken hakimiyet tam anlamıyla sizde oluyor. Özellikle kaşık fondöten fırçasını uygulamanın püf noktası tek bir yöne doğru cildinize eşit bir şekilde uygulamak.

Göz Makyajında Fark Yaratın

Kaşık fırçalar sadece ten makyajında değil, göz makyajında da büyük kolaylık sağlıyor. Gözün yapısıyla uyumlu olan oval fırçalar far uygulamasını yaparken makyajı kusursuz boyuta ulaştırıyor.

Makyaj sonrasında cildimizin temizliği kadar fırçaların temizliği de önem taşır. Makyaj fırçalarını temizlemek hem makyajın daha sağlıklı olması hem de fırçaların uzun ömürlüğünü etkileyen faktörlerdendir.  Peki siz makyaj fırçanızı temizlerken nelere dikkat ediyorsunuz? Kusursuz bir makyaj fırçası temizliği için yazımızın devamına göz atın deriz…

Makyaj Fırçalarınızı Nasıl Temizliyorsunuz?

Sağlıklı ve pürüzsüz bir makyaj için fırçanın işlevi kadar temizliği de önem taşır. Çünkü ciltteki yağ ve makyaj kalıntıları düzenli olarak temizlenmediğin de bakteri oluşumuna zemin hazırlar ve uzun vadede fırçanın kullanım süresini azaltır. Bu sebeple makyajın olmazsa olmaz fırçalarını belirli aralıklarla temizlemek gerekir. Peki nasıl?

Öncelikle fırça temizleyici jel tercih edilmelidir. Fırça temizleme aparatı ile arındırma işlemi tamamlandıktan sonra fırçalar aşağı bakacak şekilde kurutulmalıdır. Temizlediğiniz fırçaları yukarıya dönük ve fön makinesiyle kurutmak metal kısmının zarar görmesine, fırça kıllarının kopmasına sebep olduğu için fırçaları baş aşağı doğru kurutmak en sağlıklı ve hızlı bir şekilde sonuç alabileceğiniz yöntemdir.