Olmazsa Olmaz Makyaj Fırçaları

Makyaj uygulaması yaparken herkes cildinin kusursuz bir şekilde görünmesini ister. Söz konusu kusursuz makyaj olunca da kullandığınız malzemeler kadar nasıl uyguladığınızda oldukça önemlidir.

Örnek vermek gerekirse seçtiğiniz fondöten harika olabilir ama doğru teknikle uygulamadığınız takdirde en iyi sonucu almanız zor hale gelir. Bu sebeple kaliteli makyaj fırçaları edinmek en doğru tercih olacaktır. Ancak farklı kullanım alanlarına sahip birçok makyaj fırçası mevcuttur. Biz de sizler için makyaj uygulamasının olmazsa olmaz temel makyaj fırçalarını inceledik. İşte detaylar…

Fondöten Fırçası

Pürüzsüz bir fondöten uygulaması için tercih edeceğiniz fondöten fırçaları, fondötenin cilde daha iyi emilmesini sağlar, kapatıcılığını arttırır ve opak bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Fondöteni uygulamak için açılı kabuki fondöten fırçası tercih edebilirsiniz. Açılı kabuki fondöten fırçası hem hızlı bir şekilde fondöteni cildinize dağılmasını hem de doğal bir bitiş sağlar. Aynı zamanda fırça izi bırakmayan yapısı ile profosyonel bir uygulamanıza yardımcı olur.

Allık Fırçası

Allık ten makyajında yüzünüzü renklendirmek için geliştirilmiş makyaj ürünleri arasında yer alır. Bu uygulama için açılı allık fırçasından yararlanabilirsiniz. Allığın elmacık kemiklerine homojen bir şekilde dağılmasına ve cilde canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Far Fırçası

Göz makyajının şüphesiz ki en önemli adımlarından biri far uygulamasıdır. Far uygulamasını yaparken ise bu uygulama için özel olarak tasarlanmış fırçalar tercih etmek gerekir. Özellikle kullanılan farı göz kapağına uygularken pigmentasyonlarının bozulmaması önemli bir noktadır. Bu sebeple de far uygulaması için oval ve yassı bir fırça kullanmak çok daha doğru olacaktır. Böylece farın göz kapağında rengini kaybetmeden aynı yoğunlukta kalmasına yardımcı olur ve göz makyajınızda en iyi sonucu alırsınız.

Pudra Fırçası

Toz ürünleri cilde en iyi şekilde uygulamak için pudra fırçası birebirdir. Pudra uygulaması için fırçanın uzun kıllı ve geniş yapılı olmasına özen göstermek gerekir. Uzun kılları sayesinde pudrayı iyi bir şekilde tutarak uygulama kolaylığı sağlar. Aynı zamanda ürünün homojen bir şekilde dağılmasına da yardımcı olur.