Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Saçlarımız güzelliğimizin en önemli sembolüdür. Rengi ve uzunluğu gibi saç yapısı da kişiden kişiye farklılık gösterir. Kimi insan yağlı saç yapısına sahipken kimi insan saçında kuruluk yaşar. Bu anlamda saçın ihtiyaç duyduğu bakımlarda birbirinden ayrılır. Şunu söylemeliyiz ki saç yapısı veya problemi ne olursa olsun herkes canlı, dolgun ve parlak saçlara sahip olmak ister. Fakat en yaygın saç problemleri arasında yer alan saç dökülmesi, gür ve sağlıklı saçlara sahip olmamızı engeller. Biz de sizler için saç dökülmesinin nedenlerini araştırdık ve öneriler hazırladık.

Saç Dökülmesi Nedir? Nasıl Önlenir?

Üzüm Çekirdeği ile Antioksidan Bakımı

Tarihte kadınların güzellik sırlarının temel maddesi olan üzüm, çoğumuzun severek tükettiği meyvelerden biridir. Güçlü bir vitamin ve mineral kaynağı olan üzümün içerisinde bulunan çekirdekler doğal bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanların en büyük faydalarından biri, cildimizde dış etkenlerin yaratmış olduğu hasarı önlemektedir. Hava kirliliği, güneşin zararlı ışınları, stres başlıca dış etkenlerden bazılarıdır. Bu etkenlerle savaşmanın en iyi yöntemlerinden biri antioksidan açısından zengin beslenme ve cilt bakım ürünleri kullanmaktır.
Üzüm Çekirdeği ile Antioksidan Bakımı

Saç Ekimi Sonrası Tercih Edilen Ürünler Nelerdir?

Saç ekimi sürecine girdiğinizde, saç ekimi sonrası saç bakımı için kullandığınız ürünlerin niteliği de değişiyor. Artık daha hassas ve özenli şampuan ve saç bakım serilerini tercih etmek gerekiyor. Yeni çıkan saçların sağlıklı uzaması ve dökülmelerin önlenmesine yardımcı olan bitkisel içerikli ürünler uygulama sonrası birçok kişiye tavsiye edilmektedir.

Saç Ekimi Sonrası Tercih Edilen Ürünler Nelerdir?

Kış Aylarında Cildi Güneşten Korumanın Önemi

Yazın sıcak günleri sona erip de mevsim serinleşmeye başlayınca güneş bakım ürünlerine ve güneş koruyucularına karşı ilgimizde azalma olur. Kış aylarında ara ara kendini gösteren güneş ışınlarının çok da etkili olmayacağını düşünür ve koruma amaçlı bir bakım uygulamaktan kaçınırız.  Ancak uzmanlar düşen hava sıcaklığının bizi yanıltmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Kış Aylarında Cildi Güneşten Korumanın Önemi

Her şeyin bir güzeIIiği vardır, herkes görmese de.
Konfüçyus