Saç Şekillendirme Yöntemleri

Günlük yaşantımızda düzenli olarak yaptığımız şeylerden birisi de saçlarımızı şekillendirmektir. Çünkü her zaman sağlıklı ve parlayan saçlarla sahip olmak isteriz.

Bu anlamda saçımızın kesiminden verdiğimiz şekle kadar önem gösteririz.Her yüz tipine uygun saç kesimi kadar saç şekillendirmede estetik görünüm olarak son derece önem taşır. Bizler de sizler için pratik saç şekillendirme yöntemlerine değindik.

 

Fön Makinası ile Şekil Vermek

Islak saçınızı fön ile kurutmak genellikle saçlarınızın kabarmasına sebep olur. Bu durumu engellemek için kabarma önleyici saç kremi veya serumu kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı doğru açıdan kurutarak da kabarmasını önleyebilirsiniz. Saçlarınıza düz şekil vermek isterseniz fön makinasını yukarıdan aşağıya doğru tutarak kurutun, volümlü şekil vermek isterseniz ise fön makinasını aşağıdan yukarı doğru hareket ettirerek kurutabilirsiniz.

Düzleştirici  Uygulamak

Düzleştirici genellikle saçlara düz şekil vermek için tercih edilmektedir. Saçları düzleştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta saçları ısıya karşı korumak,ıslak veya nemli saça ısı uygulamamaktır. Aksi takdirde saç kırılarak yıpranır ve canlılığını kaybeder. Öncelikle nemli saçlarınıza ısı koruyucu sprey uygulayın, daha sonra fön makinası ile tek bir yöne doğru kurutun. Şimdi saçlarınız düzleştirilmeye hazır! Saçlarınızı tutam tutam ayırarak düzleştirebilir, daha pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal Bukleler Oluşturmak

Saç şekillendirme yöntemlerinden en pratik ve hızlı olanı doğal bukleler oluşturmaktır.  Sizde saçlarınızda doğal bukleleri seviyorsanız deniz tuzu spreyi tercih edebilirsiniz. Bu ürün maşa kullanmanıza gerek kalmadan saçlarınızda belirgin bukleler oluşturur. Yapmanız gereken sadece nemli veya kuru saçlarınıza 15-20 cm uzaklıktan sıkmak ve ellerinizle dağıtmak!