Işıldayan, Pürüzsüz Ciltlerin Sırrı

Sağlığına ve özellikle güzelliğine dikkat eden her yaştaki kişinin “ışıltı”, “parlaklık” ve “pürüzsüzlük” ciltlerinde en çok aradıkları şey olduğunu biliyoruz. Bu sonuçlar için dermatalog ve plastik cerrahi kliniklerin önerilerinden biri “glikolik asit” isimli meyve asidi molekülü.

Cilt uzmanlarından, herkesin merak ettiği “Cilt neden parlaklığını kaybeder?”, “Gençlik ışıltısına kavuşmak için yapmam gerekenler nelerdir?” sorularının cevaplarını dinledik.

Cildiniz Zamanla Kalınlaşır, Arındırmak Sizin Elinizde

Cilt hücrelerin yenilenmesi hayat boyunca devam eder. Cilt tipiniz ne olursa olsun ölü veya nemini kaybetmiş kısımlar zamanla ciltten arındırılır. Cildiniz bunu otomatik olarak yapar. Ancak sıcak, soğuk, kuru hava, güneş ışınlarına maruz kalmak, yanlış cilt bakım ürünü kullanmak ve elbette yaşlanmaya bağlı sebeplerden cildinizin üst tabakası giderek kalınlaşabilir. Bu durum ölü hücrelerin dışarı atılmasını zorlaştırır, alt tabakalarda birikerek cilt tonu eşitsizliği, ince çizgiler ve pürüzler belirgin hale gelmeye başlar. Cilt eskisi gibi kusursuz, genç görünümünü kaybeder. Cildi hafif soyucu ev bakım ürünleri, kimyasal peeling veya profesyonel uygulamalar ile kontrollü şekilde uyararak ölü cildin atılmasını ve alttaki yenilenmiş, sağlıklı cildin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Yaşınız ve cildinizin durumuna göre ürününüzü seçmek sizin elinizde. Unutmayın, kendinize ne kadar erken bakmaya başlarsanız yaşlanmanın etkilerini o kadar iyi önleyebilirsiniz. Ve “yaz aylarında bronzlaşınca cildim güzel görünüyor” demeyin, bu cildinize en dikkat etmeniz gereken dönem! Güneş cildin nemini alan, yaşlanmaya neden olan en önemli faktörlerden biri.

Işıldayan Cildiniz, En Büyük Enerjiniz

Cildinizin donuk, cansız göründüğü sabahlar moralinizi bozmasın. %10 aktif glikolik asit içeriğiyle SkinCeuticals’ın yeni Glycolic 10 ürünü sayesinde, yalnızca 8 haftada cilt ışıltısında %36 artış sağlayabilirsiniz. Üstelik bu ürün “hassas ciltler glikolik asit kullanamaz” mitlerini yıkıyor! Özel pH seviyesi ile hassas ciltler dahil herkes, yazın ve kışın ürünü kullanabiliyor. Yalnızca geceleri kullanılan Glycolic 10 ile cilt görünümünüz yenilenir, pürüzsüzleşir ve cilt tonunuz eşitlenir.

Paylaş