Lekeli Ciltler İçin Güneş Kremi

Güneş, D vitamini açısından cildimiz için oldukça önemlidir. Ancak bu doğrultuda uzun süre güneşe maruz kalmamak da gerekir.

Çünkü güneşe fazla maruz kalındığında ciltte çeşitli problemler oluşabilmektedir. Bu problemlere genel olarak bakacak olursak;

  • Ciltte ton farklılıkları
  • Leke
  • Çizgi ve kırışıklık

Bu gibi cilt problemlerinin oluşmaması için düzenli olarak güneş kremi kullanmak gerekir. Güneş kremi tercih ederken de dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kişinin cilt tipidir. Özellikle lekeli veya lekelenmeye eğilimli cilt tiplerinin güneş kremi seçerken ayrıca özen göstermesi gerekmektedir. O halde gelin birlikte inceleyelim…

Beyaz tenli, zor bronzlaşan veya kolay kızaran lekelenmeye eğilimli cilt tiplerinde daha sık rastlanan özellikle yaz döneminde artış gösteren güneş lekelerine karşı yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmak en önemli adımdır. Bununla birlikte 11:00-16:00 saatleri arasında güneşte kalamamak da lekelenmenin önemli ölçüde önüne geçebilmektedir.

Güneşten korunma ve lekelenmenin önüne geçmek için koruyucu kremleri gölgede kullanmak gerekir.Güneşe karşı lekesiz ve etkili bir koruma elde etmek için ise kremlerin cilt tarafından emilmesi de önem taşımaktadır. Bu nedenle güneş kremlerinin güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce sürülmesi ve en az iki saatte bir yenilenmesi gerekiyor.

Leke karşıtı özel olarak geliştirilmiş olan Melascreen UV güneş koruyucu krem, cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korurken yaşlanma karşıtı bakım sağlar. Geliştirilmiş formülü ciltteki leke görünümünü gidermeye yardımcı olur ve  yeni leke oluşumunu önler. Cilde daha genç ve aydınlık bir görünüm kazandırır.