Kolajen Nedir?

İnsan vücudunun tüm doku ve organları temel yapı taşı proteinlerden oluşmaktadır. Vücutta ise en fazla bulunan protein kolajendir.

Kolajen cildin doğal yapısının oluşturulması, pürüzsüzleştirilmesi ve saçların güçlenmesi gibi birçok önemli işleve sahiptir. Son zamanlarda kozmetik alanında özellikle krem ve losyonların içeriğinde kolajen proteinine de yer verilmektedir.

Kas, eklem sağlığının yanı sıra cilt ve saç anlamında da oldukça önemli olan kolajen, vücudumuzun elzem proteinlerindendir. İnsan vücudunda kolajen üretimi yaşa bağlı olarak azalma göstermektedir. Bu sebeple kolajen üretimini desteklemek ve kolajen kaybını durdurabilmek adına ilerleyen yaşlarda kolajen takviyesi almak gerekir.

Özellikle 30 yaşından sonra vücuttaki kolajen üretimi yılda yaklaşık %1-%2 oranında düşer. 40 yaşına gelindiğinde ise vücutta %10 ve %20 kolajen kaybı yaşanır. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak, sağlıksız veya düzensiz beslenme, uyku düzensizliği gibi birçok etken kolajen kaybına sebep olan faktörler arasında yer alır. O halde gelin birlikte kolajen kullanımının faydalarına göz atalım…

Kolajen Kullanımı ve Cilde Faydaları

Kolajen takviyesi genellikle 30’lu yaşlardan sonra önerilmektedir. 30-40 yaşları arasında doğru içerikli kolajen takviyeleri kullanarak kolajen eksikliğinden kaynaklı olarak oluşan belirtilerin kendini daha geç göstermesi sağlanabilir. Besin takviyeleri, içecekler ve cilt bakım ürünleri şeklinde farklılık gösteren pek çok takviyeler bulunmaktadır.

Özellikle vücuttaki kolajen liflerinin yapısındaki bozulmalar ve üretimindeki azalma; ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi yaşlanma belirtilerinin oluşmasına sebep olur. Bu durumların önüne geçebilmek adına Kolajen Beauty takviyesi kullanabilir, ciltteki doku bütünlüğünün korunmasına ve kırışıkların oluşmasının önlenmesine destek olabilirsiniz.

Kollagen Beauty içeriğindeki patentli etken madde Verisol B ile cildiniz için gerekli olan kolajen peptidlerini sağlar ve cildinize kaybettiği kolajeni geri kazandırır. Aynı zamanda içeriğinde bulunan kuşburnu ekstresi ile doğal kolajen yıkımını durdurur. Antioksidan etkinliği ile hücreleri korur, çinko, biotin ve diğer vitaminlerle cilt sağlığınızı bütünsel bir şekilde destekleyen Kollagen Beauty ile zaman güzelliğinize doğru aksın!