Kış Aylarında Cildi Güneşten Korumanın Önemi

Yazın sıcak günleri sona erip de mevsim serinleşmeye başlayınca güneş bakım ürünlerine ve güneş koruyucularına karşı ilgimizde azalma olur. Kış aylarında ara ara kendini gösteren güneş ışınlarının çok da etkili olmayacağını düşünür ve koruma amaçlı bir bakım uygulamaktan kaçınırız.  Ancak uzmanlar düşen hava sıcaklığının bizi yanıltmaması gerektiği konusunda uyarıyor. Kış Aylarında Cildi Güneşten Korumanın Önemi

Her şeyin bir güzeIIiği vardır, herkes görmese de.
Konfüçyus

Dermokozmetik nedir? Kozmetik ile arasındaki farklar nelerdir?

Güzellik, bakım ve sağlıklı yaşam ile ilgilenen herkes kozmetik ve dermokozmetik kelimelerini hayatında sık sık kullanır. Kimi zaman bu iki kavram birbiri ile karıştırılıp yanlış kullanılır veya aynı ifadeleri karşıladığı düşünülür. Ancak aradaki birkaç fazla harf büyük farklılıkları işaret eder. Dermokozmetik nedir? Kozmetik ile arasındaki farklar nelerdir?

Kuruyan ve çatlayan eller için bakım önerileri

Vücudumuzun çevresel faktörlerle en sık temas eden bölgelerinden olan ellerin bakımı her mevsimde ayrı bir özen ister. Özellikle kış aylarında soğuk hava ve rüzgar sebebiyle olumsuz etkilenip kuruyan ve çatlayan ellerin bakımına ileriye dönük problemleri de engellemek adına önem vermek gerekiyor. El bakımını ihmal etmek ciltte yaşlanmayı hızlandıracağından önereceğimiz maddelere dikkat ederek hem kuruma ve çatlama problemlerine çözüm bulabilir hem de lekelenme ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini yavaşlatabilirsiniz.

Kuruyan ve çatlayan eller için bakım önerileri

Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz dünyayı bile fethedebilir.
Marilyn Monroe