Günlük Cilt Bakım Rutini

Cildimiz çevresel faktörler, makyaj kalıntıları, sağlıksız beslenme ve stres  gibi nedenlerden dolayı canlılığını kaybedebilir. Düzenli cilt bakımı yaparak sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin cilt tipi ve kullanılan ürünlerdir. Kimyasal içeriği yüksek olan ürünler ciltte çeşitli problemlere sebep olabilir. Bu nedenle doğal veya organik içerikli ürünler tercih edilmelidir. İkinci bir nokta ise kişinin cildini iyi tanımasıdır. Cilt tipine göre doğru ürünler tercih edilmelidir.

 

Tonik Kullanmanın Önemi

Yorgun geçen gün sonunda sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilt için birçok bakım ritüelleri gerçekleştiriliyor. Yazın veya kışın aşırı yoğun geçen günlerinizde cildinize yapacağınız ufak dokunuşlarla istediğiniz görünüme kolayca ulaşacaksınız. Günlük yaşantınızda cilt bakımı rutini yaparken öncelikle cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Makyaj sonrası kalıntılarını  yüzünüzden arındırmak için temizleyici köpük veya jel kullanabilirsiniz. Cilt arındırıldıktan sonra mutlaka tonik uygulanmalıdır. Çünkü tonik ciltte asansör görevi görerek bakım ürünlerinin emilimini hızlandırmaya ve gözenekleri sıkılaştırmaya yardımcı olur. Bu aşamada doğal içerikli dermatolojik olarak test edilmiş ürünler tercih edebilirsiniz. Özellikle son dönemde oldukça tercih edilen üzüm suyu tonikleri cilt tonunuzu eşitlerken doğal ışıltısını da ortaya çıkarır.

Cilt bakımının en önemli son iki adımı nemlendirici ve güneş koruyucudur. Cilt tipinize göre seçeceğiniz bu ürünler ile günlük bakımınızı tamamlayabilirsiniz.