Göz Çevresi Bakımının Püf Noktaları

Cilt bakımı yaparken en dikkat edilmesi gereken nokta göz çevresidir. Çünkü göz çevresi oldukça ince ve hassas bir yapıya sahiptir.

Bu sebeple bu bölgeye kullanacağınız ürünlerin diğer ürünlerden farklı olması gerekmektedir. Göz çevresi hassas bir yapıda olduğu için uyku düzensizliği, yaşın ilerlemesi, genetik faktör ve çevresel etkenler gibi birçok nedenden kolayca etkilenir. Böylece göz çevresinde kırışıklık, göz altı morlukları, torbalar ve koyu halkalar oluşur. Bu durumu önlemek adına göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş ürünler ile cilt bakımının tamamlanması gerekir.

Etkili sonuç için göz çevresi bakım kreminin düzenli olarak kullanmanın yanı sıra birkaç püf noktaya da özen gösterilmesi önemlidir. Bu püf noktalar;

  • Sağlıklı ve düzenli beslenmeye özen gösterin.
  • Bol su için.
  • Hassas göz çevresi için uygun makyaj temizleyici ürünler tercih edin.
  • Göz çevresine yeterli nem dengesini sağlayın.
  • Uyku saatinizi düzenli hale getirin.

Göz çevresinin birçok farklı sebeplerden dolayı etkilendiğini ve bu doğrultuda göz çevresinde şişlik, torbalanma ve koyu halka görünümünün olduğundan bahsetmiştik. Göz çevresindeki problemleri en aza indirgemek ve önlemek için cildinizi temizledikten sonra göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş bir bakım kremi tercih edebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta göz çevreniz ile uyumlu olmasıdır. Göz çevresinde genellikle en sık karşılaşılan problemlerden biri morluk ve koyu halka görünümüdür.

Hassas göz çevresi için geliştirilmiş Hydra + Radiance Eye Contour bakım kremi ile ihtiyaç duyduğunuz bakımı tamamlayabilirsiniz. Göz çevresi bakım kremi, cildi çevresel faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Göz çevresini nemlendirirken en sık karşılaşılan problemler arasında yer alan morluk ve koyu halka gibi cilt problemlerini gidermeyi destekler. Geliştirilmiş içeriği ile göz çevresine aydınlık bir görünüm sağlar. Peki doğru ürün tercih etmek kadar göz kreminin nasıl uygulandığının da cilt bakımında önemli olduğunu biliyor muydunuz? İşte detaylar…

Göz Kremi Nasıl Uygulanır?

Göz çevrenize krem sürerken parmak uçlarınız ile ufak darbe şeklinde uygulayabilirsiniz. Böylelikle göz çevrenizdeki kan dolaşımı hızlanır ve nemlendirici kolayca emilir. Etkili bir sonuç için bakım kremlerini düzenli olarak kullanmayı ihmal etmemek gerekir.

Sizde göz çevresi için özel olarak geliştirilmiş bakım kremi tercih ederek cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.