Cilt Lekelerine Etkili Çözüm!

Leke, en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Cilt lekesi, cildin bazı kısımlarında normalden daha fazla melanin üretilmesi sonucu oluşur.

Leke, genellikle 25 yaşından sonra cilde görülmektedir. Ancak zaman içerisinde cildin maruz kaldığı UV ışınları, yanlış cilt bakım ürünlerinin tercih edilmesi de 25 yaşından önce de leke görünümünü beraberinde getirebilir. Peki ciltteki leke görünümü neden oluşur ve nasıl önlenir?  İşte detaylar…

Cilt Lekesi Nedir?

Leke, genel anlamıyla derideki herhangi bir ize verilen terimdir. Birçok cilt lekesi çeşidi mevcuttur. Lekelerin regi açık kahverengiden koyu kahverengiye hatta siyaha kadar değişebilmektedir. Bu renk tonları, kişinin cilt tonuna da bağlı olmakla beraber aynı zamanda değişik boyutlarla da olabilirler. Leke, çoğu zaman cildin güneşe maruz kaldığı alanlarda meydana gelir. Cilt lekelerinin en sık bulunduğu alanlar yüz, sırt, omuz ve elin arka kısımlarıdır. Genellikle lekeler zararsızdır, ancak kişinin dış görünümünü etkilediği için kozmetik ürünlerle önlenebilmektedir. Lekeye neden olan başlıca etkenler ise;

  • Yaşın ilerlemesi
  • Yanlış beslenme
  • Genetik yapı
  • Çevresel etkenler
  • UV ışınları

Cilt lekelerini daha öncede bahsetmiş olduğumuz gibi kozmetik ürünler kullanarak da azaltabilir hatta leke oluşumunu da önleyebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple özellikle leke karşıtı olarak geliştirilmiş bakım ürünleri tercih etmek gerekmektedir. Günümüzde sıklıkla kullanılan ve popülerleşen leke karşıtı ampul serum çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Leke Karşıtı Ampul Serum

Cildin doğal yapısını korumayı hedefleyen leke karşıtı ampul serum, her cilt tipiyle uyumlu olarak geliştirilmiştir. Sadece cilt yüzeyine etki etmez aynı zamanda cildin alt katmanına dahi inerek daha hızlı ve etkili sonuç almanıza yardımcı olur. Özellikle konsantre olan ampuller tek seferlik uygulamanız için özel olarak üretilmiştir. Ampuller açıldıktan sonra tamamen bitirilmelidir. Ampul konsantreleri genel cilt bakım rutinini tamamlama ve etkilerini arttırma görevine sahiptir.

Ciltteki leke oluşumunu önlerken cildi nemlendiren ve besler. Siz de isteğe bağlı olarak bu ampulleri 2 veya 4 haftalık kürler halinde kullanabilirsiniz.