Cilt Bakımında Antioksidan Kullanımı

Güzel, bakımlı ve sağlıklı bir cilt için en önemli adım cilt bakımının düzenli olarak yapılmasıdır. Her cilt tipi özel bir bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Çünkü herkesin cilt yapısı ve tipi birbirinden farklıdır. Özellikle cilt bakımının en temel adımı cilt temizliğidir. Cildimiz gün içerisinde maruz kaldığı dış etkenler, makyaj kalıntıları gibi birçok faktörden etkilenir. Cilt temizlenmediği takdirde de ciltte leke, sivilce ve yaşlılık belirtileri meydana gelir. Bu sebeple cilt tipinizle uyumlu doğru temizleyici tercih ederek cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yapabilirsiniz.

Özellikle son zamanlarda popülerleşen antioksidan içerikli cilt bakım ürünleri sıklıkla tercih edilmektedir. Antioksidanlar, basit anlamıyla hücrelere zarar veren serbest radikaller ile savaşmaktadır. Kir, güneşin zararlı ışınları, dış etkenler ve diğer çeşitli faktörler cildin erken yaşlanmasına sebep olan serbest radikaller üretir. İçeriğinde antioksidan bulunan cilt bakım ürünleri ile cildinizi koruyabilirsiniz. Siz de antioksidan içeriğe sahip temizleyici ile cildinizi arındırabilir ve canlandırabilirsiniz.

Antioksidan Cilt Temizleyici

Antioksidan cilt temizleyici, ciltte eriyen ve suyla temas ettiğinde sütsü bir infüzyona dönüşen antioksidanlarca zengindir. Jölemsi kıvamda olan temizleyici oldukça hafif bir kıvama da sahiptir. Göz makyajı dahil, güneş kremlerini ve kirliliği sadece  hafif bir masaj ve su ile temizler. Antioksidanlar (E vitamini, Alfa Lipoid Asit, MSM ve Havuç) iyileştirici yağlar ( Kuşburnu, Jojoba, Calendula) ve yatıştırıcı uçucu yağlar ile cildi taze, temiz ve nemlendirilmiş bırakır. Organik antioksidan temizleyici jel ürünün temel faydalarına bakacak olursak;

  • Cildi temizler.
  • İçeriğindeki özel formüller sayesinde cilde ferahlık ve taze bir his bırakır.
  • Cildi nemlendirir.
  • Cilde parlak bir görünüm kazandırır.

Siz de cilt bakımınızda antioksidan içerikli temizleyici tercih ederek cildinizi daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.