Çekici Gözlere Sahip Olmak İçin 5 Makyaj Tüyosu

Gözler yüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Bakışlarınızın mimarı olan gözlerinizi daha ön plana çıkarmak ister misiniz? Uygulayacağınız birkaç makyaj hilesi ile gözlerinizi çekici ve belirgin hale getirmeniz mümkün.

Eğer sizde gözlerinizi daha çok ön plana çıkarmak istiyorsanız bu yazımıza bir göz atın deriz.

1)Beyaz Kalem Kullanın

Gözlerinizi büyük göstermek için yapabileceğiniz en basit uygulamalardan biri, göz içine beyaz veya ten rengi bir kalem kullanmaktır. Bu kalem gözlerinizin normalden daha belirgin olmasını sağlar.  Ayrıca göz içlerimizde yorgunluktan dolayı oluşan kızarık görüntüyü ortadan kaldırdığı için daha aydınlık ve dinlenmiş bir göz çevresi elde etmiş olursunuz.

2)Göz Pınarlarınıza Açık Renk Far Uygulayın

Göz pınarlarına beyaz ya da hafif ışıltılı bir göz farı sürmek gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlar. Bunun yanı sıra göz pınarlarınıza uyguladığınız farı, kaş kemiklerinize de hafifçe uygulayarak gözlerinizi daha kalkık ve daha dikkat çekici gösterebilirsiniz.

3) Kirpiklerinizi Kıvırın

Uzun ve belirgin kirpikler daha çekici bakışlara kavuşmanızı sağlar. Gür ve yoğun kirpiklere sahip olmak için, rimel sürmeden önce mutlaka kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın. Ardından bir maskara bazı ile kirpiklerinizin yoğunluğunu artırıp sonrasında rimel uygulaması yaparak daha yoğun ve kıvrık kirpikler elde edebilirsiniz.

4) İnce Eyeliner Sürün

Gözlerinizin yüzünüzde daha belirgin olmasını istiyorsanız, eyeliner sürerken kalın çizgilerden uzak durmalısınız. Kalın ve keskin bir şekilde gözünüzü çerçeveleyecek bir eyeliner, gözlerinizi oldukça küçük gösteren uygulamalardan biridir. Bunun yerine kirpik diplerinize ince bir eyeliner uygulaması yaparak, gözlerinizin daha çekici gözükmesini sağlayabilirsiniz. Buğulu göz makyajlarından hoşlanıyorsanız Uygulamış olduğunuz eyelinerı kesik uçlu bir makyaj fırçası ile dağıtıp sevdiğiniz dumanlı göz makyajına sahip olabilirsiniz.

5)Kaşlarınızı Belirginleştirin

Kaşlar ifadenizi ve bakışlarınızı değiştirebilecek kadar etkili bir güce sahiptir. Bu sebepten dolayı kaş şeklinize özen göstermelisiniz. Yüz şeklinize uyumlu, düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerinizi olduğundan çok daha dikkat çekici hale getirecektir. Doğal bir görünüm elde etmek için kaşlarınıza doğal rengi ile uyumlu kaş farı ya da kaş maskarası ile uygulama yapmanız tavsiye edilir.