Bir Kadının Ömrü Boyunca 3 Kg Ruj Yediğini Biliyor muydunuz?

Makyajı tamamlayan en önemli unsurlardan biri de rujdur. Ruj dudağı renklendirir ve daha belirgin görünmesini sağlar. Bir çok kadının makyaj çantasının olmazsa olmazları arasında yer alır.

Peki bir kadının ömrü boyunca 3 kg ruj yediğini biliyor muydunuz?

Geçmişten günümüze kadar gelen ve popülerliğini hala kaybetmeyen en temel makyaj malzemeleri arasında yer alan ruju seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta doğallığıdır. Çünkü ruj sürdükten sonra sözlü iletişim halinde olmak, yiyecek veya içeçek tüketmek farkında olmadan ruju yutmamıza sebep olur. Yapılan bir araştırmada ise bir kadının ömrü boyuca 3 kg ruj yediği öne sürülmüştür. Ruj tercih ederken mineral, doğal veya organik içerikli olmasına özen gösterilmesi son derece önem taşır.

Mineral Ruj

Zararlı kimyasallar içermeyen, renklerini mineral pigmentlerden alan ve besleyici içeriklerle geliştirelen mineral ruj, dudaklara belirgin ve doğal bir görünüm kazandırır. Besleyici özelliği sayesinde dudakların yumuşak ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Mineral ruj;

  • Zararlı kimyasallar içermez.
  • Besleyici özelliği ile dudaklara yumuşaklık kazandırır.
  • Mineral renk pigmentleri sayesinde doğal ve belirgin görünmesini sağlar.
  • Dudaklarınızı besler ve korur.
  • Özellikle hassas ciltler için idealdir.

Mineral rujun nasıl kullanılması gerektiğine değinecek olursak normal rujlardan hiçbir farkının olmadığını söyleyebiliriz. Temiz ve kuru dudaklarınıza uygulayabilir, dilediğiniz zaman tazeleyebilirsiniz. Daha belirgin dudak görünümü için bir dudak kalemi yardımıyla dudağınızı çerveleyin. Rujunuzu sürerken dudağınızdan taşan yerleri ise makyaj süngerinizde veya fırçanızda kalan kapatıcıyla temizleyin. Son olarak dudaklarınızın daha parlak görünmesi için dudak çevrenize aydınlatıcı uygulayın.