Anti-Aging Nedir? Nasıl Önlenir?

Yaşın ilerlemesi ile ciltte meydana gelen çizgi,kırışıklık elastikiyet (sıkılık) gibi problemlerinin en aza indirgenmesine yardımcı olan ve cildin yenilenmesini destekleyen cilt ürünlerine anti-aging bakım denir.

Kısacası anti-aging yaşlanma süreçlerini yavaşlatan, cildi gençleştirmek için uygulanan yöntemlerden biridir diyebiliriz.  Eğer sizde yaşlanma belirtilerini tersine çevirmek ve zamana meydan okumak için öneriler arıyorsanız bu yazımız tam da size göre! İşte detaylar…

Kişinin kimlik yaşı ile cilt yaşı aynı değildir. Bu nedenle çevresel faktörler, sağlıksız beslenme, zararlı güneş ışınları gibi daha birçok faktör cildin zamanından önce yaşlanmasına sebep olur. Zamanla bu problemler cilde yerleşir ve elastikiyet (sıkılık) kaybına zemin hazırlar. Tüm bu durumların önüne geçmek ve cilde daha genç bir görünüm kazandırmak için Anti-Aging diğer bir adıyla yaşlanma karşıtı ürünlerin kullanılması tavsiye edilir.

Anti-Aging Nasıl Önlenir?

Zaman ilerledikçe ciltte yaşlanma belirtileri başlar. Cilt yaşlılık belirtilerini çizgi ve kırışıklık oluşumuyla ele verir. Çok fazla mimik yapmak, cildin nemsiz ve kuru kalması gibi faktörler çizgilerin oluşmasına zemin hazırlasa da önlem alınmadığı sürece çizgiler cilde yerleşir ve yerini kırışıklıklara bırakır. Kırışan cilt zamanla elastikiyetini (sıkılığını) kaybetmeye başlar. Yaşlılık belirtileri için geliştirilmiş sıkılaştırıcı etkili  Anti Aging içeriğe sahip bakım ürünleri ile bu problemleri en aza indirgeyebilirsiniz.

Anti Aging bakım kremi, ciltteki yaşlılık belirtilerini önlemeye yardımcı olur. Ciltteki çizgi ve kırışıklıkları giderir, cildin yaşlanma süresini de geciktirir. Cildi nemlendirirken elastikiyetini arttırır. Böyle cildin daha genç, bakımlı ve canlı görünmesini sağlar.

Peki yaşlanma belirtilerinin ilk ve en sık rastlanan bölgenin göz çevresi olduğunu biliyor musunuz? Göz çevresi oldukça ince ve hassas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple çevresel faktörlere karşı daha hızlı etkilenir. Göz çevresinde farkında olmadan sıkça yapılan mimik hareketleri çizgilerin oluşmasına sebep olur. Bu duruma önlem alınmaz ise çizgiler kırışıklığa dönüşerek göz çevresinde yaşlılık belirtilerinin daha belirgin görünmesini sağlar. Bu durumu engellemek için anti-aging göz çevresi kullanılması tavsiye edilmektedir.

Anti-Aging Etkili Göz Çevresi Kremi                            

Anti-aging etkili göz çevresi kremleri, yaşlanma belirtilerini önlemek için özel olarak geliştirilmiş içeriğe sahiptir. Genetik ve çevresel faktörler sebebiyle göz çevresinde oluşan çizgi, kırışıklık, koyu halka görünümünü en aza indirger. Bunun yanı sıra nemlendirici etkisiyle de göz çevrenizi yumuşatır ve aydınlık bir görünüm kazandırır.