3 Adımda Etkili Cilt Bakımı!

Güzel bir cilde sahip olmanın önemli noktaları arasında cilde iyi bakmak ve düzenli cilt bakım rutini uygulamak gelir. Ancak cilde iyi bakmak demek çok fazla ürün kullanmak anlamına gelmemektedir.

Bu sebeple cilt tipinizle uyumlu doğru ürünleri kullanarak cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yorgun ve yoğun geçen gün sonunda derinlemesine cilt bakımı yapmak da zor bir hale gelir. Bu sebeple bizde sizler için 3 adımda etkili cilt bakım rutini önerileri hazırladık. İşte detaylar…

Bakımlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak aslında sandığımız kadar zor değil. Yapmamız gereken en temel adımlar;

  • Temizlemek
  • Nemlendirmek
  • Korumak

Bu üç adımı düzenli olarak uyguladığınız takdirde cildiniz için en iyi sonucu alabilirsiniz.

Temizle

Cildinizi güzel ve parlak bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız mutlaka her gece yatmadan önce cildi temizlemek gerekir. Cildinizi makyaj temizleme suyu, jel veya köpük ile temizleyerek ciltteki makyaj kalıntılarını, siyah nokta, sivilce ve leke gibi cilt problemlerinin oluşmasına önlemiş olursunuz. Aynı zamanda cildin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Bu doğrultuda da organik içeriğe sahip cilt bakım ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Organik içerikli ürünler, ciltteki kiri ve yağı derinlemesine temizlerken tamamen organik yapısı ile de cilde zarar vermez.

Neme Doyur

Cilt bakımının olmazsa olmaz adımlarından biri nemlendiricidir. Nemlendirici cildin su ihtiyacını karşılar, cildi yumuşatır, nem seviyesini dengeler, cildi dış etkenlere karşı korurken ciltte oluşabilecek problemleri de en aza indirger. Bu adım için cildi nemlendirmeye ve parlaklık kazandırmaya yardımcı cilt bakım serumlarından yararlanabilirsiniz.

Serum, konsantre bir ürün olduğu için cildin alt tabakası yani dermal tabakaya kadar iner. Böylece cilde etki ederek iyi bir sonuç almanızı sağlar. Özellikle organik içeriğe sahip ve parlaklık kazandıran cilt bakım serumu cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korur, cildi nemlendirir, besler ve doğal bir parlaklık kazandırır. Bunun yanı sıra ciltte yaşlılık belirtilerinin de oluşmasını önler.

Koru

Cildi güneş ışınlara karşı korumak cilt bakımının olmazsa olmaz adımları arasında yer alır. Güneş özellikle D vitamini açısından cilde katkı sağlasa da uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak çeşitli cilt problemlerini de beraberinde getirir. Bunların başında ciltte ton farklılıkları, leke ve diğer birçok etkende yer alır. Bu sebeple cildi temizleyip nemlendirdikten sonra cilt tipinizle uyumlu güneş koruyucu tercih etmek gerekir.