10 Dakikada Pratik Makyaj Tüyoları

Canlı ve bakımlı bir görünüme sahip olmak, aslında sandığınız kadar zor ve zaman ayırmanız gereken bir şey değildir. Sadece 10 dakika kendinize ayırarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Makyaj çantanızda bulunan birkaç temel ürün yardımı ile kısa sürede canlı ve kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz.Eğer sizde makyaja ayıracak vaktim yok ama bakımlı gözükmek istiyorum diyorsanız işte sadece 10 dakikanızı alacak bir zamanım yok makyajı!

1)Cildinizde Kusurlu Bulduğunuz Bölgelere Kapatıcı Uygulayın

Ten makyajında kusursuz bir görünüm yaratmak istediğimizde elimiz ilk önce fondötene gider. Fondöten cildimizdeki kusurları kapatarak adeta ikinci bir ten etkisi yaratmakta oldukça başarılı bir makyaj malzemesidir. Ancak zamana karşı yarıştığımız bir anda fondöten uygulamak zor olabilir. Böyle zamanlarda kapatıcı en büyük yardımcınız olacaktır. Ten renginizle uyumlu bir kapatıcıyı yüzünüzde kusurlu bulduğunuz bölgelere uygulayıp ardından bir makyaj fırçası yardımı ile cildinize yayabilirsiniz. Kapatıcı sayesinde tek bir ürünle hem gözaltlarınızda koyu halkaları kapatmış hem de cildinizdeki kusurları kapatmış olacaksınız.

2) Cildinize Renk Katın

Canlı ve aydınlık bir cilt için birçoğumuzun aklına gelen ilk makyaj malzemesi allıktır. Allık sizi hem sağlıklı hem de canlı göstermeyi başaran makyaj malzemelerindendir. Ten renginize uygun bir allık ile sadece iki dakikada canlı ve dinlenmiş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra allık, far olarak da uygulayabileceğiniz bir makyaj malzemesidir. Yanaklarınıza uyguladığınız allığı göz kapaklarınıza da far olarak uygulayarak hem makyajınızda bütünlük sağlamış hem de bir ürünü iki farklı amaç için kullanarak zaman kazanmış olursunuz.

3)Kaşlarınızı Belirginleştirin

Kaşlarımız ifademizi tamamlayan en önemli parçalardan biridir. Bakışlarınıza anlam katacak kusursuz kaşlar ile yoğun bir göz makyajına ihtiyaç duymayabilirsiniz. Kaşlarınızı belirginleştirmek için kaş farı, kaş maskarası gibi farklı alternatiflerinden birini seçmeniz yeterli olacaktır.

4)Bakışlarınıza Anlam Katın

Gözlerimiz yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Göz makyajına ayıracak vaktiniz olmadığında kirpiklerinize yoğun olarak uygulayacağınız bir maskara ile bakışlarınıza derinlik katabilirsiniz. Maskara yoğun olarak uygulandığı zaman kirpiklerinizi belirginleştirme etkisine sahiptir. Bu etki aynı zamanda gözlerinize buğulu bir ifade katarak daha dikkat çekici gözlerinizin olmasına yol açacaktır.

5) Dudaklarınızı Renklendirin

Renksiz ve mat dudaklar sizi olduğunuzdan daha yorgun gösterecektir. Bu sebepten dolayı pembe ve şeftali tonlarında rujlar ile dudaklarınızı renklendirip canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.